Obklad na krb z kameňa?

Pod teplom domova si mnohí z nás predstavujú posedenie pred krbom, v ktorom horí oheň a z neho sa do miestnosti rozlieva príjemné teplo. Je to naozaj tak, teplo z tohto zdroja je celkom iné, ako keď priestor vykurujeme radiátormi.

dom s oknami

Rodinné domy majú výhodu

Mnohí z nás snívajú o vlastnom rodinnom dome s krásnym krbom uprostred veľkej izby, pri ktorom by sa stretávala celá rodina. Nie to nereálna predstava, hlavne, ak máte rodinný dom a priestrannú izbu, kde si to môžete dovoliť. Krby patria k honosnejšej výbave domu a aj tak pôsobia. Sú vlastne dominantou interiéru a dodávajú priestoru úplne iný rozmer.

Obklad z kameňa

Krby, ktoré sú obložené obkladom na krb Goraslovakia, sú jednoznačne dominantným prvkom celého priestoru, no pritom je ich údržba celkom jednoduchá.

Ónyxové obloženie

Použitie tohto materiálu v domácnostiach je dosť bežné, pretože je k dispozícii v mnohých farebných odtieňoch  počnúc bielou, cez žltú, červenú, zelenú, odtiene fialovej, béžovej či hnedej.

fireplace-558985_640

Mramor

V prípade, že chcete dosiahnuť efekt najvyššej elegancie práve na krbe, obložte ho mramorom. Stavíte na istotu, že bude stredobodom izby a dosiahnete to, že sa stane ústredným bodom, ktorý nikto neprehliadne.

Obklad zo žuly

Žula je materiál veľmi často používaný aj v kuchyniach a kúpeľniach hlavne pre svoju atraktivitu. Povrchová úprava krbu žulou ho zmení na majestátne ohnisko a vaša rodina získa atraktívny priestor na stretávanie sa.

 

Bezpečnosť spolu s estetikou

Všetky tieto obklady majú svoje výhody, týkajú sa ochrany stien pred zahrievaním, spĺňajú bezpečnostnú funkciu a sú veľmi estetické na pohľad. Cenové relácie sa líšia v závislosti od materiálu, ale aj od spôsobu aplikácie, to znamená, či si ho obložíte sami alebo to zveríte do rúk odborníkom, teda realizáciu na kľúč. Pri vlastnej realizácii je vzhľadom na nižšiu hmotnosť vhodné použiť mramor, hoci je náchylnejší na poškriabanie a na celkovú údržbu, ale jeho životnosť je ľahké udržať dlho bez vysokých nákladov.