Sprchová zástena typu Walk-in

Hľadáte sprchový kút bez dverí? Toto vám prinesie walk-in sprchový kút. Je úplne bez dverí. Poskytuje skvelý zážitok zo sprchovania a čo najlepšie využíva priestor. Ak máte radi priestrannosť pri sprchovaní a voľný pohyb v kúpeľni, tento sprchový kút je pre vás správnou investíciou. Zúročí sa vám v podobe skutočne luxusných zážitkov a v ešte k tomu aj elegantnom dizajne vo vašej kúpeľni. Tieto kúty sú špičkou moderného dizajnu kúpeľne. Aj vďaka otvorenému štýlu sprchového kúta sa stane kúpeľňa štýlovým, moderným a funkčným miestom pre relax. Walk-in sprchový kút pozostáva z bočnej steny, takzvanej sprchovej zástenyhttp://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-sprchove-kuty/sprchove-zasteny/, a sprchovej vaničky.

United-27-1024x683

Môžete vstúpiť priamo do sprchy bez toho, aby ste otvárali dvere. Sklenená predná strana dodáva celej kúpeľni otvorený a priestranný dizajn. Použitie sprchovej vaničky je len na vás. Možnosťou je klasická vyvýšená vanička, zapustená vanička do podlahy či možnosť murovanej vaničky. Priechodné walk-in sprchové kúty sa stávajú symbolom súčasnej modernej kúpeľne a ako všetko majú svoje klady a aj zápory, ktoré isto zvážte pri rozhodovaní. Vyrobené sú výhradne z jedného alebo dvoch kusov skla. Pôsobia celistvým dizajnom a hlavne sú bez pohyblivých častí, ktoré by sa mohli pokaziť. Ak sprchový kút je zostavený z menej častí, tým sa stáva bezpečnejší. Ak použijete zapustenú vaničku, vytvoríte tým bezbariérový a pohodlný prístup do sprchového kúta.

a486fccdf8a56588c7147484bc7d0d51

Walk-in sprchový kút sa ľahko čistí, keďže sa skladá len zo sklenenej tabule a stabilizačnej vzpery, nie je v ňom veľa oblastí, kde sa môžu zhromažďovať nečistoty a špina. Veľkou výhodou je celkový dopad na dizajn a vzhľad kúpeľne. Oproti tým murovaným, ktoré vyčlenia určitú časť sprchového kútu a uberú z priestoru, walk-in neobsahujú žiadne rámy, zábradlia a ani iné rušivé prvky prispievajúce k optickému zväčšeniu vašej kúpeľne. Ak potrebujete určité súkromie vo vašej kúpeľni, vhodnými doplnkami sú závesy. Aj takéto niečo sa dá vyriešiť len pomocou walk-in bočnej steny. Môžete si vybrať z potlači skiel vo výške intímnych oblastí. Každý výrobok má aj nevýhody alebo zápory. Hlavnou nevýhodou je, že nemáte dvere, čiže pri intenzívnom sprchovaní môže voda fŕkať von zo sprchového kúta. Je tam nebezpečenstvo pošmyknutia. Takisto, keďže je sprchový kút otvorený, vám horúci vzduch, ktorý sa vytvorí pri sprchovaní postupuje do celej kúpeľni, čo vytvorí vlhkosť v kúpeľni a môže to mať za následok plesne. Aj tento problém môžete vyriešiť, napríklad kúpeľňovým ventilátorom.