Aj balkón si zaslúži mať svoj originálny štýl

Nie každý disponuje veľkou záhradou a terasou. Pre niekoho vonkajší priestor alebo „exteriér“ predstavuje skôr balkón, čo je ale súčasť bývania, ktorá sa v súčasnosti stáva naozaj populárna. Dokonca sa nachádza aj na rodinných domoch a viac, než na odkladanie nepotrebných vecí, sa začína využívať na odpočinok, relax a príjemne strávený čas.

Hoci je tento priestor spravidla menší, dá sa aj tu zamerať na jeho skrášlenie a vytvorenie sympatickej atmosféry, respektíve vsadiť na jeho atraktívny štýl, aby sme sa v tomto mieste cítili čo najlepšie. V nemalej miere záleží od vášho osobného vkusu či možno toho, či si na balkóne chcete len posedieť alebo napríklad aj poraňajkovať, prečítať nejakú knižku a podobne.

balkón, na preda

  • Následne sa dá vylepšiť balkónovým nábytkom, ideálne stoličkou a stolíkom malých rozmerov a samozrejme nemusí chýbať dekoratívna zeleň.

Základom je však spoľahlivé zábradlie, ktorého moderné formy sa ale dnes dokážu vo veľkej miere postarať o štýlový a trendový estetický efekt. Najmä sklenene zabradlie na balkon vie byť po dizajnovej stránke naozaj atraktívne a konkrétny priestor obohatiť. A s takýmto trendovým zábradlím by už bola škoda, nechať všetko ostatné tak.

balkón, okná, bytovka

Zamerať sa preto následne môžeme na podlahu. Nič síce nepokazíme klasickými dlaždicami, ale so sklom by sa skutočne štýlovo zohrala drevená podlaha. Prípadne môžeme použiť nejaký pekný koberec. A v kombinácii so skleneným zábradlím je ďalej trendové požiť led osvetlenie,napríklad led sviečky alebo led pásiky, ktoré celkový efekt po vizuálnej stránke ešte viac vylepšia, no dodajú tomuto priestoru aj funkčnú stránku, akou je praktické osvetlenie.

Nápadité farby a grafické vzory vedia byť krásnou exotickou súčasťou. Teda fakt, ak sa nám podarí zladiť farby koberce a vankúšov s farbami nábytku, ktorý tu použijeme. Dá sa tu pohrať so zaujímavými farebnými kombináciami.