Krásne, čisté a azúrové modré také je presne Karibské more

Karibské more, ako už vieme vyčítať z názvu sa nachádza v Karibiku. Ak vám zemepis veľa nehovorí, Karibik sa nachádza niekde medzi Severnou a Južnou Amerikou. Ak máte lepšiu predstavu, kde sa Karibik nachádza približne niekde pri Strednej Amerike.pláž.jpg
Do Karibiku sa už dnes nebudete mať problém dostať. Stačí ak si kúpite letenky a môžete ísť. Je pravda, že ceny leteniek môžu niekedy predstavovať vysoké sumy. Ale ak už po dovolenke v Karibiku túžite nejaký ten čas, tak vám ani vysoké ceny leteniek nezmaria predstavy toho, ako sa slníte na krásnej pláži pri azúrovo modrom mori. A ak sa vám niekedy podarí a každý deň sleduje ako ceny leteniek menia každým dňom možno sa vám podarí zakúpiť si letenku za lacnejší peniaz. 
Po niekoľko hodinovej ceste lietadlom ste konečne pristáli na jednom z niektorých letísk Karibiku a rozhodnete sa spoznávať jeho krásy. Čo by sme v každom prípade nemali prehliadnuť, čo by vám nemalo ujsť, a ktoré výnimočné miesta by ste mali určite navštíviť.
Pre oblasť Karibiku a Karibského mora je typické slnečné počasie. Táto oblasť patrí do tropického podnebia. Krajina Karibiku vás na prvý pohľad určite očarí. Krásne pláže a množstvo nádherných rastlín a stromov sa rozprestierajú po celej oblasti Karibiku a vaše oči nebudú vedieť, čo majú skôr obdivovať.
V Karibskej oblasti sa nachádza veľké množstvo ostrovov, ktoré by sa mali určite navštíviť. Ostrovy majú rôzny pôvod. Sú hornaté a nachádzajú sa na nich bohaté pralesy. Typ ostrovu sa určuje podľa jeho vzniku a to na koralové ostrovy a sopečné ostrovy.ulice.jpg
Medzi známe krajiny Karibiku patrí nepochybne Dominikánska republika, na ktorej sa priemerné teploty vzduchu pohybujú okolo 27o C. Ďalšou nepochybne výnimočnou krajinou je Jamajka, ktorá je tretím najväčším ostrovom v Karibiku. A krajina, na ktorú by ste pravdaže nemali zabudnúť a určite ju navštíviť Kuba, na ktorej zažijete tie najlepšie rytmy tanca salsy.