Nestrihajte zničené vlasy

Naša hriva vypovedá o našom celkovom zdraví, ale hovorí aj o tom, ako sa o seba staráme. Ak nechcete meniť imidž, nie ste samé. Prečo sa naše vlasy cez zimné obdobie menia na nespoznanie? Jedným z dôvodov je samozrejme počasie. Chladné a suché, dráždi vlasy a robí ich oveľa krehkejšími, akoby sme si želali. Čo robíme my, že k tomu nevedomky prispievame?

stříhání

Zmeňte svoj rituál
Každá ma vlastný spôsob, ako sa o seba stará. Bohužiaľ, málo žien si uvedomuje, že zimná a letná starostlivosť by sa mali od seba líšiť. Nie len v holení. Mali by ste si uvedomiť, že telo reaguje aj na najmenšie zmeny teploty. Aj keď si ich my neuvedomujeme také prechody v zime z budovy do budovy vyvolávajú zbytočné vysušovanie vlasu. Ak nosíte čiapku, vlasy k tomu mechanicky dráždite. Vyhnite sa teplým kúpeľom a umývaniu vlasov najmenej dve hodiny po príchode domov.

Nevyživujete
Na vlasy si v lete dávame pozor kvôli slnku a častému kúpaniu. V zime toto všetko nerobíme, no nemyslite si, že nepotrebujete špeciálnu výživu aj v tomto období. Vlasy potrebujú výživu hlavne v období rastu. Preto užívajte špeciálne kapsuly, ktoré spevnia vlasy. Čo sa týka dĺžky, o ktorú sa treba starať, siahnite po prírodných olejoch. Kokosový je vcelku obľúbený. Šípkový vie urobiť rovnakú službu. Okrem toho siahnite po argánových maskách od overených značiek a ak pozorujete na svojich vlasoch výrazné poškodenie, objednajte sa do salónu krásy na keratínové ošetrenie.

kadeřnitví

Pozor na úpravu
Samozrejme, že chceme byť čo najviac upravené. No zabudnite na pravidelné farbenie vlaso. Ak áno, dajte prednosť tmavším farbám. Peroxid totiž vlasy vysušuje. Zabudnite aj na akékoľvek tepelné úpravy. Žehlenie vlasy síce na chvíľu upraví, no vďaka mrazu efekt nebude trváci. Ak chcete mať vlasy naopak vlnité, stavte na klasické vrkoče. Nikdy však nie z mokrých vlasov. Počkajte, kým trocha vyschnú a na ďalší deň ráno svoj účes zalakujte.