Pohybom ku zdraviu (a kráse)

Pravidelný tréning je jednou zo skvelých možností ako zhodiť prebytočné kilogramy. Iba samotné cvičenie však nemusí priniesť v krátkom čase až takú veľkú stratu hmotnosti. Musíte skombinovať viacero pohybových aktivít aby ste sa dopracovali k želanému výsledku. K pohybu samozrejme patria aj iné dôležité súčasti:
slunce za běžkyní

Ako teda na to?

1-3 dňové cvičenia v vysokou intenzitou alebo pravidelné intervalové tréningy opakujúce sa každý týždeň sú efektívnejšie než ustálené cvičenie miernej intenzity
ak si nie ste istý akej intenzity je vaše cvičenie, skúste pri tréningu rozprávať: pri nízkej intenzite nemáte problém s rozhovorom, pri strednej už máte problém s dychom a pri vysokej intenzite dokážete povedať už len pár slov
intervalový tréning znamená kombináciu cvičení zo strednou a vysokou intenzitou, takýto tréning dokáže vo vašom tele spáliť väčšie množstvo tuku za súčasného zrýchlenia metabolizmu ešte niekoľko hodín po tréningu

Vytvorte si cvičebný plán, ktorý môžete zrealizovať buď v telocvični alebo doma. Zahrňte doňho 8 intenzívnych cvičení po 20 sekúnd.
1)Švihadlo. Snažte sa skákať v intervaloch: 1-2 minúty intenzívne a potom strednou až nižšou rýchlosťou.
2) Chodník do kopca alebo schody.Nájdite si schodisko alebo turistický chodník a tak isto striedajte niekoľko minútový šprint vysokou rýchlosťou s pomalšou chôdzou. Opakujte 2 až 5 krát.

standing

Vo všeobecnosti sa pokúste zahrnúť 30 minút až 1 hodinu intervalových tréningov počas väčšiny dní v týždni. Štúdie dokázali, že najrýchlejší úbytok hmotnosti vyžaduje približne hodinovú pohybovú aktivitu denne.
Ak ste ešte necvičili alebo ste mali dlhšiu pauzu v cvičení, naplánujte si dvojtýždňový voľnejší tréningový program pozostávajúci z 30 až 45 minútových cvičení každý druhý deň. Keď si vaše telo zvykne, môžete cvičenie rozšíriť. Medzi najvhodnejšie pohybové aktivity patria jogging, plávanie, turistika alebo aj tanec.