Rozdeľovacia zástena zo skla

Pokiaľ hľadáte rýchle, šikovné a elegantné riešenie, ktoré vám umožní rozdeliť miestnosť či oddeliť jej časť od zvyšku miestnosti, rozdeľovacia zástena zo skla je na tento účel ako stvorená. Sklo sa využíva v stavebníctve už dlhé roky, avšak vďaka jeho nadčasovému dizajnu pôsobí aj po dlhoročnom využívaní stále veľmi štýlovo. Jeho obľúbenosť kvôli dizajnu sa zároveň dopĺňa aj s ďalšími skvelými vlastnosťami, medzi ktoré patrí napríklad priepustnosť svetla. Sklenená zástena umožňuje svetlu, aby sa ďalej v miestnosti voľne šírilo, čo spôsobuje optické otvorenie a zväčšenie priestoru.

sprcha so zástenou

Vďaka tejto schopnosti je taktiež možné ušetriť určité energetické náklady na vykurovanie, pretože teplo zo slnečného svetla dokáže do určitej miery miestnosť vyhriať. Ďalším dôvodom, pre ktorý si ľudia s veľkou obľubou zaobstarávajú do bytu sklenené zásteny a iné sklenené inštalácie, je ich jednoduché čistenie a údržba. Sklo je povrchom, ktorý je mimoriadne ľahko umývateľný a postačí ho raz za nejaký čas vyleštiť, pretrieť mokrou handrou alebo použiť bežný prípravok na sklenené povrchy.

vaňa so zástenou

Práve kvôli jednoduchému čisteniu a udržiavaniu sa najčastejšie sklenené zásteny využívajú v kúpeľniach. Ako inštalácia vedľa vane, alebo ako súčasť sprchového kúta dokážu totiž to skvelo zabrániť vode v prskaní na zem či na okolité steny. Nie len, že teda zabraňujú prskaniu vody na nežiadúce miesta, ale rovnako dobre sa zaschnuté kvapky a zvyšky sprchovacích produktov dajú z neho očistiť. Populárne sú najmä čisté a priehľadné zásteny zo skla, avšak keď chcete zabezpečiť aj určité súkromie, možno na sklo aplikovať nejakú formu úpravy. Táto úprava býva často vo forme grafických prvkov vytvorených pieskovaním, zafarbením či nepriehľadnými časťami na skle. Prípadne sa dá sklo upraviť aj takým spôsobom, že bude celé nepriehľadné, matné alebo mliečne, a tým pádom poskytne maximálne súkromie.