Zbieranie minci

Každý má nejakú záľubu, nech už je to čokoľvek. Ja by som vám rada povedala dneska niečo o tej svojej, ktorej sa venujem už dlho. Zbieram staré strieborné mince. Už celkom dlho, tento rok to už bude päť rokov a za ten čas som sa toho celkom dosť naučila. Staré strieborné mince som za ten čas nazbierala z rôznych miest.. buď ich niekto predával na rôznych portáloch alebo som nejaké tiež našla doma. Dnes už mám celkom dosť veľkú zbierku a som na to tiež pyšná, pretože viem, koľko práce mi dalo zohnať niektoré mince, ktoré sa nedajú kúpiť úplne všade a sú celkom vzácne. Strieborné mince sú jednoducho super. Vždy si ich musím prezerať, pretože ma jednoducho fascinujú. Každá je iná, z inej doby a každá má svoju vlastnú hodnotu a príbeh.

s

Blšie trhy

Často tiež chodím na Blšie trhy. Na tých sa dá zohnať fakt skoro všetko. Väčšinou tam nájdem tak zaujímavé mince, že si ich skoro všetky kúpim. Som jednoducho celkom divná tým, akú zbierku mám. A stále neprestávam zbierať ďalšie strieborné a iné mince. Tomu sa hovorí pančeku vášnivý zberateľ. Ale to tiež nie je to jediné, čo zbieram. Zbieram tiež ešte staré bábiky. Často sú fakt veľmi staré a vo svojej zbierke mám fakt aj bábiky, ktoré sú napríklad aj tridsať rokov staré a stále vyzerajú nádherne.

s

A mám z nich veľkú radosť. Občas mi príde, že ma pozorujú a že sa na mňa pozerajú. Niektoré sú totiž aby som sa priznala celkom desivé. Mňa to ale stále fascinuje. Aj bábiky sú niečo, čomu sa venujem dosť rokov a stále ma to veľmi baví. Pozerať sa na ne. Mám ich vystavené doma, väčšina z nich je na poličke a ja sa vždy na ne prídem pozerať. Tak sa rozhodne niečomu venujte a pokiaľ chcete, tak môžete aj niečo zbierať. Nie je to vôbec totiž na škodu mať taký koníček, ktorý človeka baví a pekne sa u neho uvoľní a zabudne na každodenné starosti, ktoré každý deň má a musí im každý deň znova a znova čeliť.