Ako vydržať leto v kancelárii a vyzerať dobre

V období, kedy sa teplota vyšplhá tak vysoko ako sa to posledné roky deje pravidelne každé leto, je takmer neuveriteľné, ak po celom dni spaľujúcich horúčav zostanete v rovnakom stave, do akého ste sa ráno dostali. Po čele vám steká pot, upotené je aj vaše oblečenie a vy ste unavená po celom dni takejto horúčavy. A ak nie je na mieste, kde pracujete zavedená klimatizácia, tak je to už úplný boj o prežitie.točená zmrzlina.jpg
Ako ale zostať fit a krásna aj počas letných horúčav?
Zostaňte hydratovaná! Nezabúdajte, že v takýchto horúčavách musíte vypiť minimálne dva litre vody! Musíte myslieť na svoj pitný režim – dostatok tekutín vám pomôže cítiť sa viac fit, plus tekutiny, okrem toho, že pre vás primárne slúžia na prežitie, sú potrebné aj na to, aby bola v poriadku vaša koža, či pery. Ak ste ten zábudlivý typ, tak máme pre vás dobrú správu! Existujú mobilné aplikácie, ktoré vám budú posielať pripomienky, aby ste dodržiavali svoj pitný režim. Vďaka takýmto vymoženostiam si aj ľudia, ktorí sú mysľou neustále niekde inde môžu spomenúť na svoju dávku životodarnej tekutiny.
Používate vlhčené hygienické obrúsky? Netreba vám ich! Obrúsky nie sú zadarmo a zanechávajú za sebou ekologickú stopu. Na to, aby ste si osviežili vašu tvár počas horúcich dní vám stačí zobrať si so sebou uteráčik, ktoré môžete navlhčiť v studenej vode, prípadne do neho zabaliť kocky ľadu. Tak vznikne príjemné osvieženie a vy sa budete menej potiť.
Pokiaľ sa maľujete, tak skúste vode odolnú maskaru – vyhnete sa tak rozmazaným šmuhám nad a pod očami a celý deň si zachováte váš prirodzený vzhľad.
Vyhnite sa výraznému líčeniu – v lete zvoľte make-up pod ktorým vaša pleť môže voľne dýchať.dospělá žena.jpg
Ak pracujete v prostredí, kde musíte dodržovať prísny dresscode, zvoľte správne oblečenie. Aj oblečenie s dlhými rukávmi môže byť vzdušné a vhodné na nosenie v lete, len treba vyberať správne materiály. Skúste si obliekať radšej bavlnené, či ľanové blúzy, skôr ako oblečenie z umelých materiálov. Budete sa cítiť vzdušnejšie a menej sa potiť.