Dokonalosť

Celý život sa ženieme za určitou predstavou života, ktorý je podľa nás ten pravý. Možno nie podľa nás, ale podľa našich rodičov. Alebo podľa niekoho iného, na ktorého rady dáme. Je to jedna veľká honba za snom, ktorý stojí za to. Aspoň si to myslíme. Pretože v našich predstavách je všetko také krásne.

dekorace

Ale keď príde samotný okamih, ku ktorému sme sa chceli dostať – aký máme z toho pocit?
Je to veľká úľava. Sme na seba hrdý, že sme dosiahli niečo tak významné pre nás. Niečo o čo sme sa usilovali a ono sa to naozaj podarilo. Ale bolo to naozaj to dokonalé?

Áno, na konci, po celej tej strastiplnej ceste prídu pochybnosti, či to bola naozaj tá správna cesta. Bolo to to, čo sme chceli? Prečo z toho nemáme obrovskú radosť, akú sme si predstavovali vo svojich snoch? Prečo je to tak?

Pretože je to okamih…Taký.. ako každý iný. Stovky okamihov nás doviedli k tomuto jednému, ktorý sme chceli označiť za výnimočný. Ale stovky okamihov, ktoré nás formovali boli pre nás možno lepšími ako ten posledný.
Nie všetko je také ako sa prvý pohľad zdá. Záleží z akého uhlu pohľadu sa na svet pozeráme. Napríklad na pohár s vodou. Niekto ho bude vidieť poloplný a niekto naopak poloprázdny. Záleží od charakteru, typu osoby, ale aj od životných skúseností a toho, čo už dotyčný človek prekonal za svoj život.
Nevenujte celý svoj život formovaniu a náhleniu sa za jedným cieľom. Užívajte si každú chvíľu a každý moment, ktorý máte možnosť žiť. Čas sa totiž nedá vrátiť naspäť a už sa nikdy nezopakuje. Možno to počúvate z každej strany, ale naozaj sa nad tým zamyslíte? Naozaj si užívate každú chvíľu? Žijete pre okamih? To sú veľmi dôležité otázky, ktoré si zodpovedzte samy so sebou. Život sa má riadne zažiť a nie len tak zo dňa na deň prežívať.

dokonalost

Dokonalý okamih totiž vôbec nemusí dopadnúť podľa našich predstáv. Naopak. Môže byť ešte krajší ako sme si ho predstavovali. Človek nedokáže odhadnúť a naplánovať celý svoj život. Základné plány sú v poriadku, ale všetko vo svojom živote má svoju príčinu. Tak si nezúfajte a naplno žite. Tým nemyslím pitie alkoholu každý víkend. Z toho veľa mať nebudete, a asi si to ani nebudete pamätať.
Žiť naplno sa oplatí!