Ste bez života ? Vyskúšajte aromaterapiu !

Aromaterapia je jedna z metód prírodnej medicíny. Jej pozitívne účinky sú potvrdené i vedecky. Princípom je vplyv éterických olejov, alebo takzvaných silíc na rôzne sféry fyzického, ale i psychického a duševného zdravia. Ak sa teda necítite vo vlastnej koži, vyskúšajte sa vyliečiť pomocou vône.
 
olejíček

Spôsoby aromaterapie

 
Na tento spôsob prírodnej liečby sa využívajú éterické oleje. Tie môžete použiť viacerými spôsobmi. Asi najznámejším, je kvapkanie do vonných lámp. Na trhu však dostanete aj difuzéry, ktoré vôňu uvoľňujú pravidelne a v presne stanovených dávkach. Ďalšou možnosťou je kvapkanie do kúpeľa. V tomto prípade ide o spojenie dvoch veľmi príjemných a relaxačných techník, takže to určite vyskúšajte. Pokiaľ chcete riešiť akútny problém, éterický olej si môžete natierať ja priamo pod nos, v tomto prípade, však treba byť naozaj opatrný. Ak by ste to prehnali s množstvom, alebo siahli po nesprávnom prípravku, mohli by ste si privodiť bolesti hlavy, závrate, či dokonca zvracanie. Éterické oleje sa dajú využiť aj pri masáži, vo forme obkladov, či zábalov.
 
Ak budete používať naozaj kvalitné prípravky, nikdy to s ich množstvom nepreháňajte. Väčšinou stačí naozaj iba kvapka, maximálne dve na to, aby sa dostavil želaný účinok. Ak to preženiete, efekt môže byť presne opačný.
 
vonné oleje

Ako nakupovať éterické oleje

 
V prípade výberu olejov buďte obzvlášť opatrní. Na tento spôsob liečby nie sú určené oleje, ktoré si kúpite v supermarkete. Siahnite po kvalitných, stopercentne prírodných a originálnych produktoch. Nájdete ich pod označením „pravé“, alebo „terapeutické“. Najlepšie bude, ak nakúpite v špecializovaných predajniach. Tam vám navyše i poradia, ktorá vôňa vám pomôže s konkrétnym problémom. Pred tým, ako olej, alebo silice odnesiete domov, si k nim vždy privoňajte. To, že daná vôňa pôsobí ako prevencia proti bolestiam hlavy ešte neznamená, že vám ju naopak nespôsobí.