Ste pripravení adoptovať si dieťa?

Pripravení na rodičovstvo?
Niektorí by tvrdili, že nemusí existovať čas, kedy sa cítite pripravení na rodičovstvo. To je pravda. Ale odborníci na rodičovstvo hovoria, že musíte byť úprimní a zvážiť niekoľko faktorov. Takže prvou otázkou, ktorú by ste si mali položiť je, ste naozaj pripravení byť rodičom? Samozrejme, názory a návrhy vašich rodinných príslušníkov sú veľmi dôležité, ale musí to byť jasné aj vám.

rodina

Máte dostatok času?
Proces adopcie môže trvať dlho a potrebuje vaše neochvejné zameranie. Opýtajte sa sami seba, máte potrebný čas, ktorý do procesu musíte investovať? Je vaša kariéra flexibilná a priateľská k rodinám? Strávite dlhé hodiny v práci? Ak máte dieťa, musíte si zobrať viac času z práce, aby ste uspokojili jeho potreby, dokonca aj tie najmenšie. Naozaj ste na to pripravení?

Potreba spájania
Vytváranie vzťahu s dieťaťom si vyžaduje čas, trpezlivosť a veľa práce. Experti v oblasti duševného zdravia hovoria, že deti sú geneticky prepojené, aby sa pripojili k niekomu, kto je vždy tam, aby sa postaral o ich potreby. Ide o bežné denné aktivity, ako je kŕmenie, kúpanie a obliekanie, ktoré sa nakoniec premenia do lásky a náklonnosti.

Buďte k sebe úprimní
Musíte mať jasnú predstavu o svojej základnej motivácii. Poradcovia hovoria, že ak si myslíte, že adopcia je najjednoduchšia cesta k rodičovstvu, premýšľajte znova. Hovorí sa, že je to isté ako vychovávanie dieťaťa, ktoré ste porodili. Nie je v tom žiadny rozdiel. Takže sa rozhodnite, či ste si úplne istí o svojom rozhodnutí.

matka

A čo váš partner?
Je váš partner pripravený na rodičovstvo? Obaja musíte byť na tej istej vlnovej dĺžke – mal by mať rovnakú motiváciu ako vy. Psychológovia tvrdia, že by ste sa mali ubezpečiť, že s tým nesúhlasí len preto, že to chcete vy. Netreba dodávať, že v takejto situácii môžu vzniknúť komplikácie.

Je vaše manželstvo stabilné?
Deti potrebujú doma stabilnú atmosféru, aby sa cítili bezpečne. Ak je vaše manželstvo pod napätím, osvojenie nemusí byť taký dobrý nápad.