Euroázijská krajina, ktorú treba zažiť

Turecko, ktoré sa rozprestiera na dvoch kontinentoch, jednoducho treba zažiť. Dnes to navyše nie je žiadny problém, pretože dovolenkové zájazdy do tejto destinácie, nájdete v ponuke každej cestovnej kancelárie. Okrem toho, do Turecka nemusíte cestovať dlhé hodiny a na svoje si tu príde naozaj každý. Pozrime sa na základné informácie o Turecku – krajine dvoch kontinentov.

Silueta veží a mešity, nad ktorými letí vták

Turecko zaujme milovníkov prírody, no i tých, ktorý sa chcú len kúpať v azúrovo modrom a teplom mori. Tento kút sveta totiž leží na dvoch kontinentoch, konkrétne v Malej Ázii a Balkánskom polostrove, teda v Európe.
Ázijskú časť tvoria mnohé pohoria. Tu nížinu v podstate ani nenájdete, pretože ide o typicky hornatú krajinu. Iné je to však v európskej časti. Tu zas nížina výrazne prevláda.
Turecko si, z istej č, z istej časti, svoju popularitu získalo práve vďaka tomuto unikátu, teda veľmi rozmanitej krajine. Nachádzajú sa tu mnohé jaskyne, kaňony, neaktívne sopky či také prírodné úkazy, ako je Pamukkale (bavlnený hrad), no na druhej strane tu nájdete aj miesta, ktoré pripomínajú mesačnú krajinu pokrytú pieskom.
Takmer každé mesto pozostáva z dvoch neoficiálnych častí, a to starej a novej.
Ako nové časti mesta turisti radi označujú moderné dovolenkové rezorty. Pod pojmom staré mesto, rozumieme typické turecké uličky, trhoviská a reštaurácie, ktoré sa nachádzajú medzi historickými pamiatkami a zrúcaninami.Glóbus, na ktorom je Turecko zblízka

V Turecku žijú najmä Turci a Kurdi. Národ Kurdov sčíta okolo štyridsiatich miliónov ľudí, no aj napriek tomu nemajú vlastné územie. To z nich činí najväčší národ, bez vlastnej zeme, na celom svete. Okrem týchto národov sa v Turecku zdržiavajú ešte mnohé národnostné menšiny.
Štátnym jazykom je tu turečtina. Dorozumiete sa však i po anglicky, asi ako vo väčšine krajín, kde sú zvyknutí na množstvo zahraničných turistov.