Hravé chudnutie

Ak má človek od prírody dané, že bude priberať, prírodu sa nedá oklamať. Preto je jeho chudnutie a priberanie celoživotný boj. Striedajú sa obdobia priberania a užívania si života a potom prichádzajú obdobia odopierania si a športovania. Najlepšie by bolo, keby si človek zvykol na zdravý životný štýl a s radosťou športoval a jedol zdravú stravu. Nie vždy to však ide.

šaty

Ako na to ísť teda hravou formou?

Keď sme boli deti skoro všetky vedomosti, ktoré sme získali, sme získali hrou a zábavou. Na to bol ten náš detský vek výnimočný. Pri všetkom sme sa hrali, dokonca aj pri jedení. Takýto postoj by sme mohli zaujať aj pri chudnutí. Čo vy na to? Predpokladám, že už ste si v duchu povedali, že to nepôjde, pretože ste dospelí…

ALE TO SA VEĽMI MÝLITE!

Človek je od prírody hravý tvor a zábava je preňho prirodzená. Pre ženy menej ako pre mužov. Nie nadarmo sa hovorí, že muži sú stále deťmi, ktoré nikdy nevyrastú. Veď určite poznáte nejakého chlapa, ktorý sa rád zahrá hru na počítači alebo na mobile. A práve toto sa dá využiť pri chudnutí! Vymyslieť si svoju vlastnú hru, v ktorej sa budete pretekať samy so sebou. A vlastne nemusíte ani sami so sebou, ale môžete k chudnutiu prizvať aj svoju najlepšiu kamarátku alebo známu.

váhy

PRÍKLAD:

Napríklad si môžete stiahnuť do telefónu krokomer. Každý deň si stanovíte, že prekročíte hranicu 10 000 krokov. Toľko krokov by sme mali za bežný deň naozaj urobiť. Bežný deň! Bez behania a ďalších činností, ktoré nemáte bežne na programe. Alebo dnes spravte 30 drepov. Zajtra spravíte o dva viac a takto si postupne môžete pridávať, koľko uznáte za vhodné. Začať môžete na hocijakom inom čísle a pridávať si po koľko chcete. Vymyslieť si takú hru, aby to bolo pre vás aj zábavné, aj poučné.
Verím, že som vás inšpirovala k chudnutiu a to bude pre vás od teraz doslova hračka.