Oplatí sa rekreačný šport?

    Je veľa profesií a zamestnaní, v ktorých ľudia nachádzajú svoje  naplnenie, či poslanie. Maliar je naplnený radosťou, keď jeho diela prinášajú radosť iným. Učiteľ je spokojný, ak jeho žiaci vedia a ovládajú dobre novú látku. Lekár má radosť, keď zachráni pacientovi život. Treba na to vhodné podmienky.

badminton

   Pre to, aby človek v práci podával dobré výkony, musí svojej práci dobre rozumieť, musí mať na ňu dobré podmienky, a musí mať na ňu dosť síl. Vtedy sa ukáže aj jeho zdravotný stav. Chorý človek často nevie podávať taký pracovný výkon, ako zdravý pracovník. Je to veľmi deprimujúce. Niekedy je ohrozené zamestnanie chorého človeka. Prepustenie z práce, či invalidita u živiteľa, majú za následok ohrozenie životných istôt a štandardov nejednej rodiny. Nikto nechce, aby jeho rodina strádala. Tak isto sa nikto necíti príjemne, keď ho bolí to, či ono. Pobyt v nemocnici nikoho nenaplňuje radosťou, a každý sa snaží čím skôr vyliečiť a nastúpiť do zamestnania.  No pre zdravie treba aj niečo urobiť. Niekto chodí na preventívne lekárske prehliadky, iný hlce vitamíny. Niekto robí zdravotné prechádzky za každého počasia. Aj takýmto spôsobom udržuje svoje zdravie, svoju pohodu, a schopnosť podávať v práci dobré výkony.

běžky

Azda každý pozná heslo: "V zdravom tele zdravý duch." Múdrosť našich otcov sa často potvrdila aj v tejto veci. Ak človek udržuje svoje zdravie, cíti sa lepšie. A aj v práci, či v živote, podáva lepšie výkony. Má väčšiu radosť zo života. Celkovo je vo väčšej pohode. Dá sa veľa urobiť pre to, aby sa človek cítil lepšie v práci aj mimo zamestnania.

basktebal

   Ku tomu, aby človek podával lepší výkon v práci, pomáha aj pestovanie rekreačného športu. Človek nemusí byť profesionálny športovec, aby dostatočne intenzívne športoval. Nemusíme lámať svetové, či európske rekordy. Naším cieľom môže byť aj obyčajné udržiavanie dobrého zdravotného stavu pomocou rekreačného športu. Je dobré, keď sa na takúto činnosť dobre pripravíme aj po teoretickej stránke . V kníhkupectvách je veľa literatúry pre rekreačný šport s mnohými radami. Môžeme si kúpiť potrebné športové vybavenie, nevyhnutné pre bezpečné a účinné športovanie. Pre rekreačný šport je potrebné vytvoriť si časový priestor, kedy sa môžeme intenzívne venovať len tejto činnosti. Intenzívny telesný pohyb, napríklad beh, po istom čase spôsobuje vylučovanie látky, ktorá spôsobuje pocit šťastia. Ak sa venujeme rekreačnému športu pravidelne, môžeme získať lepšiu kondíciu, ktorá nám potom pomáha podávať v práci lepšie a vyrovnanejšie výkony.