Jedinečné typy cestovania pre skutočných dobrodruhov

Plavba na nákladnej lodi
Väčšina z nás pozná klasické plavby na luxusných výletných lodiach, no čo tak si skúsiť rezervovať plavbu na nákladnej lodi?
Áno, cestujúci môžu jazdiť na nákladných lodiach a v skutočnosti ponúka táto plavba veľa výhod. Na týchto plavbách je na palube menej ľudí. V priemere trvajú medzi jedným až dvanástimi cestujúcimi, pretože viac ako dvanásť bude vyžadovať lekára na palube. Navyše, tieto lode často pristávajú v menej turistických lokalitách.
Sú oveľa lacnejšie ako priemerné plavby. Stoja okolo 100 dolárov za osobu na deň vrátane jedla, ale cena závisí od lode. Niektoré by mohli stáť 65 dolárov za deň. Budete mať vlastnú kajutu a kúpeľňu, ktoré sú zvyčajne rovnaké ako tie, ktoré nájdete na štandardných výletných lodiach.

nákladní loď

Tieto výlety sa môžu dĺžkou líšiť od dvoch týždňov až po plnohodnotné svetové prehliadky s trvaním okolo troch mesiacov a môžu vás doslova preniesť takmer kdekoľvek na svete.
Hoci nákladné plavby ponúkajú menej luxusu (väčšina nákladných lodí nebola určená na odvoz cestujúcich), ponúkajú príležitosť vidieť jedinečné prístavy. Táto plavba je skôr o ceste, nie o destinácii.

ostrov

Sami na opustenom ostrove
Ak ste fanúšikom televízneho seriálu Lost, potom možnosť, že sa dostanete na opustený ostrov, môže byť jedinečnou dovolenkou, ktorú ste hľadali.
Docastaway je cestovná kancelária, ktorá sa špecializuje na dobrodružstvo do najodľahlejších kútov sveta, kde budete doslova vyhodení z helikoptéry a necháte sa stratiť vo vlastnom tropickom raji.

Cestovná kancelária ponúka dva hlavné balíčky: Dobrodružný režim, pre skutočných dobrodruhov pripravených na záchranu divočiny a komfortný režim pre tých, ktorí hľadajú strechu nad hlavou, kúpeľne a možno aj luxus. Ak si vyberiete Režim dobrodružstiev, Docastaway ponúka lekcie prežitia predtým, než strávite dni na izolovanom ostrove. Rozdielne úrovne izolácie znamenajú, že si môžete vybrať byť úplne sám na exkluzívnom ostrove, obklopenom džungľou, plážami a sviežimi koralovými útesmi.

Záprahy na saniach
Áno, čítate správne! Prečo neskúsiť dobrodružnú jazdu po Aljaške s vlastným psím záprahom? Dogsledging alebo psie záprahy je spôsob dopravy využívaný tisícročia preháňanie pozdĺž obrovskej a ľadovej krajiny v severných Spojených štátoch je jedinečným divokým zážitkom.

hory

Existuje celý rad poskytovateľov tohto nevšedného zážitku, ktorí vás môžu pripraviť na jednodňové alebo viacdňové výlety so super roztomilými psami, všetkým potrebným vybavením a samotnou  výučbou jazdy.
Tento spôsob cestovania je do značnej miery obmedzený na chladnejšie a snežné oblasti, takže nezabudnite mať pri sebe veľa teplého oblečenia. Hoci ste na Aljaške, cestovanie so psím záprahom nemusí znamenať mrznutie. Počas cesty cez Národný park Denali si môžete vybrať z množstva kajút alebo vykurovaných stanov na nočné ubytovanie.

Toto dobrodružstvo je naozaj typické pre Aljašku, ktoré často využívajú ľudia z celého sveta. Tak na čo ešte čakáte?