Krásy mesta Olomouc

Toto mesto skrýva hneď niekoľko krás, ktoré sa oplatí vidieť. Spája sa tu nádhera prírody a architektoniky. Staré budovy, ktoré dýchajú históriou, ale aj nové budovy, ktoré toho zatiaľ veľa nezažili. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mestečko, ktoré je v podstate metropolou Moravy, určite by ste si nemali nechať ujsť tieto miesta:

praha

  1. Námestie. Možno to neznie veľmi originálne, ale myslím si, že kto nevidel, ten úplne nepochopí. Farebné domčeky,ktoré skrývajú kaviarne, predajne, reštaurácie a hospody s pivom, ktoré si takmer všade varia svoje vlastné jedinečné pivo. Uprostred majestátne stojí krásna budova radnice s miniatúrou orloja a v obkolesení niekoľkými sochami. Čo je však naozaj celkom nezvyčajné a oku lahodiace sú mnohé zašité a úzke uličky, ktoré toto námestie skrýva. Takmer ktorýmkoľvek smerom sa vyberiete, ocitnete sa v jednej z nich. A tam už neostáva nič, len nasávať tú osobitú atmosférou, ktorou tieto miesta dýchajú.
  2. Parky. Zvlášť park Flóra. Je to pre mňa síce fascinujúce, ale je to miesto, ktoré je pekné v každom období. Najkrajšie ja tam však na jar a v lete. Uprostred sa tiahnu dlhé kvetinové záhony, rozličné stromy, cestu vám môžu prekrížiť voľne sa pohybujúce pávy a kačky a popri obdivovaní týchto vecí si môžete vychutnať kávu alebo zmrzlinu, ktorú si kúpite priamo tam. Je to miesto, kde sa vyšantia deti, ale aj si oddýchnu dospelí.
  3. Kostoly. Možno to znie nudne, ale na to ako je v Česku málo veriacich ľudí, ich tu nájdete naozaj dosť. Sú to stavby, ktoré fascinujú nie len kresťanov, ale aj nekresťanov. Sú to architektonické skvosty so zvláštnou energiou a pokojom aj uprostred rušnej ulice. Keď ešte vezmeme do úvahy, že boli postavené bez pomoci pokrokovej techniky, neostáva nič iné, len byť fascinovaný.

olomouc
Toto sú len 3 príklady toho, čo v Olomouci určite nevynechať. Je toho ale podstatne viac. Stačí prísť vlakom alebo autom a poznávať. Zaručujem, že každý si v tomto mieste nájde niečo, do čoho sa zamiluje.