Začíname šetriť s peniazmi

Úspech každého šetrenia spočíva v  plánovaní a v pravidelnom odkladaní bokom vyššej, ale aj nižšej sumy. Myslite šetrne kedykoľvek či už pri nákupe potravín, kozmetiky alebo iných domácich potrieb. Všímajte si výpredaje, akcie, zľavy tovaru, ktorí chcete v budúcnosti kúpiť. Začnite šetriť s energiami, internetom vždy overte či máte na výber lacnejší zdroj.  obchod.jpg
Odolávajte pokušeniam !
Jedna z mnohých najťažších vecí na svete, ktorým sa treba pri šetrení peňazí oddialiť, je pokušenie. Všetci mávame v hlave otázku kúpiť? Alebo radšej ušetriť ? Lákavé ponuky však neudržia naše peniaze len tak nečinne ležať v peňaženke. Spôsobov, ako odolať je veľa jedna z možností je, že si bankovky vložíme na účet, ktorý si dáme na určitú dobu zamraziť, tak máme istotu, že naše peniaze ostanú stále vtom istom počte, ako sme si ich vložili na začiatku.
Kupujeme len veci ktoré potrebujeme
Ak ste naozaj pripravený šetriť zabudnite na nepotrebne drobnosti či drahé značkové oblečenie. Ak máte cieľ, ktorí chcete dosiahnuť budete musieť na tieto veci zabudnúť. Ľudia chcú šetriť z mnohých dôvodov. Mladé rodiny si väčšinou chcú vytvoriť svoj vlastný domov, preto sa rozhodnú šetriť.
Rodinnému rozpočtu zvyčajne dosť uškodí aj vyhadzovanie stále ešte jedlých potravín do koša. Plytvanie jedlom je zlozvyk, s ktorým sa stretávame každý deň. Sú to vlastne vyhodené peniaze do odpadu. Aby sme sa mu vyhli môžeme potraviny využiť aj iným spôsobom napríklad si zo starých rožkov spravíme strúhanku a tu je ďalší spôsob šetrenia. Skôr, ako potraviny kúpime si rozmyslíme v akom množstve tovar nakúpime, aby sme sa mohli vyhnúť tomuto problému.
Na záver pár rád, ako ušetriť dáke to Euríčko.
Máte na záhradke hojnú úrodu? Tak to využite, zamrazte si ovocie a zeleninu na zimu. Ušetríte tak na nákupoch, v zime je cena ovocia a zeleniny výrazne drahšia ako v lete, preto myslite ekologicky. V mrazničke sa vám nič nepokazí, ovocie či zelenina ostane vždy použiteľná. Zavárajte rôzne kompóty v zime sa vám vždy zídu, nie je nad domáce výrobky, oproti tým kupovaným majú aj výrazne lepšiu chuť.chleba.jpg
Naliezate všade po dome mince ? Čo tak ich pozbierať a vložiť do prasiatka ? Vždy sa vám zídu, no po čase sa vám ukáže aj pekná sumička, ktorú si potom môžete zameniť v obchodoch. Zháňate mobil alebo televízor ? Čo tak pozrieť na internetovom bazári výhodnejšiu kúpu.Ušetrite tým pár eur vo vašej peňaženke. Prestaňte fajčiť! Cigarety sú drahé a zdraviu škodlivé, zamyslite sa nad tým vždy, keď si zapálite cigaretu.S úspornými žiarovkami si môžete tiež prilepšiť svoj rozpočet. Sú o niečo drahšie ako tie klasické, ale rozhodne sa viac oplatia, pretože sa vám to ukáže na účtoch za elektrinu.