Lacné ale skvelé- Pozrite sa na tieto smartfóny z Číny

V dnešnej dobe smatrfónov nechce nikto zaostávať, túžime si kúpiť model s dostatočne silnými parametrami a funkciami, ktoré by išli s dobou. Ale čo sme nazývali výkonným smartfónom včera, je dnes už dávno out. Trh s inteligentnými telefónmi je šialený, ale našťastie ponúka veľa možností a viacerí sme zistili, že dostatočne výkonný model sa dá kúpiť aj za prístupnejšiu cenu. P.S. Ďakujeme ti Čína!

mobil

Zrejme už tušíte, že v tomto článku sa zameriam na čínske modely smatfónov a „ľudové voľby“, ktoré však prekvapujú skutočne slušným vybavením (aj prevedením) za cenu, ktorá je v zrovnaní s konkurenciou naozaj férová. Tak neváhajte a pozrite sa spolu so mnou na tie aktuálne najlepšie smartfóny z Číny!
Xiaomi Mi Max 3 poskytuje svojim užívateľom full-screen dizajn s 6,9 palcovým displejom a dnes už vyžadovaným rozlíšením- Full HD. Krásny je aj vo vnútri, o to sa stará predovšetkým výkonný procesor Snapdragon 636, operačná pamäť 4 GB je takisto kvalitka. Čo sa týka úložného priestoru, mobil ponúka 64 GB voľného miesta, ktoré však samozrejme môžete rozšíriť s SD kartou do 256 GB. Nesklame vás ani 5500 mAh batéria s funkciou rýchleho nabíjania(Quick Charge 3.0). Cena je 208 eur.

Xiaomi Poco F1disponuje uhlopriečkou 6,18 palcov a rozlíšením Full HD+ . Po stránke dizajnu nezaostáva za novým trendom-  má výrez, v ktorom sa nachádza slúchadlo. Takisto vás uchváti 20 Mpx snímačom ideálnym pre selfie, počítajte s podporou AI. Na zadnej strane sa nachádza (duálny) snímač 12 + 5 MPx.  Infračervená kamera zasa slúži k odomykaniu mobilu tvárou a o veľmi slušný výkon sa postará Snapdragon 845 (procesor) a kapacita operačnej pamäte- 6GB (!) RAM. Cenový rozdiel nie je vysoký, mobil stojí 256 eur.

média

Lacnejšie verzie od výrobcu Xiaomi máme za sebou, no poďme sa pozrieť na vyššiu triedu.
OnePlus 6Tponúka totožné hardvérové vybavenie (procesor Snapdragon 845 + 6GB RAM), rozdiel je predovšetkým v prevedenení a dizajne. 6,41 Full HD displej je chránený s Gorilla Class 6 a takisto vidíme 2.5 D zaoblenie. Samozrejme nechýba výrez (na prednú kameru- 16MPx) a snímač odlačkov prstov sa tentokrát nachádza v displeji. Na zadnej strane je duálny fotoaparát (16 + 20 MPx). Úložný priestor je vyriešený 128 GB úložiskom a za zmienku stojí  3700 mAh batéria. Cena je 469 eur.