Trpeli ste aj vy?

Niektoré páry na seba nemajú šťastie, alebo niektorí ľudia nie sú stvorení, aby žili vo vzťahu. Bohužiaľ, mnohý to nevedia, alebo si nechcú priznať. To často vrcholí do hádok až domáceho násilia. To je zväčša páchané na ženách a deťoch, ktoré za nič nemôžu. Takéto zážitky, akokoľvek popierané však majú neodmysliteľný vplyv na psychický vývoj maloletého. Aké jazvy si odnášate vy?

křík

Nájdete sa medzi obeťami?

To, že sa človek po takýchto stresoch správa ináč je prirodzené. Vzhľadom na samotný typ povahy sa však nedá povedať, čo a ako ovplyvní toho ktorého jedinca. Skúste spoznať svojho partnera, či nebodaj samého seba. Samozrejme, všetko treba brať s nadhľadom a väčšinou majú obete v sebe všetky možnosti, len v iných množstvách.

Násilník
Medzi túto kategóriu radíme poväčšine mužov, ale aj manipulatívne ženy. Často sa snažia vzbudiť u svojich partnerov pocit, že bez nich sú nuly a iba oni im dodávajú zmysel života. Samotné správanie môže byť agresívne, no treba rozoznať aj psychické týranie, ktoré je rovnako nebezpečné.

Obeť
Ak sa pravidelne zapletiete s niekým, kto vás využije či vám ublíži, nesiete so sebou stále obraz rodiča, ktorý sa k vám nesprával tak, ako mal. V dôsledku toho sa uberáte smerom, kde si chcete dokázať svoju hodnotu a to práve u ľudí tak nápadne podobných vášmu rodičovi.

Samotár
Niektorí sa vyrovnávajú s nežiaducimi spomienkami po svojom a to v samote. Problém nastáva ak sa vzťahom vyhýbate naschvál a sabotujete svoje priateľstvá či partnerstvá. Treba si uvedomiť, že to nie je cesta a sami si ubližujete viac, ako vám bolo ublížené.

úzkost

Mnohý si so sebou do života nesú vlastné trápenia, no nikdy nie je na škodu sa o ne podeliť. Nie len s priateľmi, ale aj s profesionálmi. V dnešnej dobe už nič nie je, ak sa potrebujete porozprávať s psychológom. Často je to on, čo nám podá nezainteresovaný pohľad a rady, ktoré si vezmete k srdcu. Preto sa treba sústrediť na budúcnosť a pomôcť si.