LED žiarovky

LED žiarovka sa líši od bežnej žiarovky tým, že na svietenie využíva LED diódy. Okrem toho sa od bežnej žiarovky odlišuje aj tým, že LED žiarovky majú dlhšiu životnosť a vyznačujú sa aj väčšou šetrnosťou voči životnému prostrediu. Podobne ako LED pásy, sa moderné LED žiarovky v dnešnej dobe ponúkajú v rôznych farebných variantoch. Najčastejšie ide o klasické biele žiarovky, ktoré sa predávajú väčšinou vo farbách studená, teplá a neutrálna. Trh však ponúka aj množstvo farebných variant, či dokonca LED žiarovky, ktoré dokážu meniť farby, prípadne stlmiť svetlo presne podľa potreby, alebo zmeniť teplotu sfarbenia.

LED_žiarovka_biela

Moderné LED žiarovky sa dajú ovládať pomocou diaľkového ovládača, či mobilného telefónu alebo tabletu prostredníctvom jednoduchého stiahnutia aplikácie. Niektoré druhy LED žiaroviek fungujú rovnako aj ako senzor pohybu. Okrem rozličných farebných prevedení LED žiaroviek, trh ponúka taktiež aj rôzne formy a tvary žiaroviek. Zohnať sa dajú LED žiarovky, ktoré majú rovnaký tvar ako klasické žiarovky, či iné modernejšie tvary alebo formy retro žiaroviek. LED žiarovky sa dajú tiež kúpiť aj v niekoľkých druhoch redukcií, vďaka ktorým je ich inštalácia pomerne jednoduchá. Medzi ďalšie výhody LED žiaroviek môžeme zaradiť napríklad aj ich rezistenciu voči vonkajším podmienkam, žiadne UV žiarenie a žiadny obsah ortuti ani olova, vďaka čomu neškodia a neohrozujú životné prostredie.

LED_žiarovka_farebná

Dôležité však je, sledovať, či sa neprehrievajú, pretože, aby sme zachovali, čo najdlhšiu životnosť a kvalitu žiarovky, nemala by byť vystavená vysokým teplotám (väčšina LED žiaroviek zvláda teploty maximálne do 70 °C). LED žiarovky dokážu zabezpečiť maximálnu možnú svietivosť pri nízkej spotrebe, to znamená, že sú nízko nákladové, čo sa nákladov za energie týka. O ich populárnosti a obľúbenosti hovorí aj to, že sa dajú použiť hocikde, či už ide o interiér alebo exteriér, spálňu, obývačku, kuchyňu, či pracovňu alebo kanceláriu, ale aj záhradu, či altánok.