Na čo netreba zabúdať

Zdravie je oveľa viac, ako mnohí z nás čo i len predpokladajú. Je veľmi vzácne, dôležité, ale aj krehké a práve preto si ho musíme vážiť. Smutná pravda však väčšinou je taká, že ľudia na svoje zdravie príliš nepomýšľajú, až potom keď už je príliš neskoro si zvyknú uvedomiť, že nie čo nie je v poriadku a že mali možno niečo riešiť skôr, ako začali.

běh

Vtedy je však už neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Ak máte nejaký zdravotný problém, musíte ho riešiť čím skôr, ako je to len možné. V taktom prípade idú všetky ostatné veci bokom, pretože nič nie je v takom stave dôležitejšie, ako váš zdravotný stav.
Častokrát počujem ľudí hovoriť, ako je to a tamto neodkladné a príliš podstatné a že nemôžu ísť vtedy lekárovi, zostať doma, aby si odpočinuli alebo si len jednoducho trochu oddýchnuť a zastaviť, pretože aj telo a organizmus sa pravidelne vyčerpáva a preto potrebuje aj pravidelnú regeneráciu.
Oháňajú sa tým, aké je všetko neodkladne dôležité, až sa napokon stane to najhoršie, čo sa vôbec stať môže a príde pádu imunity. Váš zdravotný stav sa zhorší, všetci vo vašom okolí vám začnú neradi rozprávať otrepanú frázu ktorá znie: Ja som ti to vravel/vravela, alebo Ja som ťa varoval/varovala. A vedy si konečne uvedomíte, akú veľkú chybu ste spravili, a že za váš momentálny zlý zdravotný stav nemôže nik iný ako vy sami.

dna

V takýchto chvíľach je najmä dôležité si uvedomiť, že nič nie je také neodkladné, aby to malo navrch nad vašim dobrým zdravotným stavom, pretože až nebude ten pre vás prvoradý, všetko ostatné už potom, neskôr môže byť zbytočné. Môže totižto prísť k najhoršiemu a vy tu už ani neskôr nemusíte byť aby ste tú vašu „neodkladnú“ úlohu na chvíľu odložili.
To, že sa neustále všade opakuje a ja nemôžem nič iné ako súhlasiť a prispieť k tomu len toľko, že sa oň treba starať vždy.