Plnohodnotné osvetlenie priestoru

Najprv sa pozrime na intenzitu svetla. Obvykle sú volené centrálne riešenia, ako sú lustre, ktoré umiestnite do samotného stredu miestnosti. Aby poskytli dostatok svetla aj vo väčších priestoroch, môžete nielen využiť niekoľko jednotlivých žiaroviek, ale môžete využiť aj ich rôzny výkon. Čím bude väčší, tým viac svetla bude daná žiarovka poskytovať a tým viac priestoru plnohodnotne osvetlí. Pozor však na využitie veľmi výkonných žiaroviek v malom priestore, pretože tu môže hroziť oslňovanie.

světlo

Rolu hrá aj teplota

Ide o pojem, ktorý vznikol hlavne v súvislosti s novým trendom, ktorý priniesla led svetla. Práve vďaka tomu dnes možno hovoriť o dvoch možnostiach, ktoré možno docieliť. Jedná sa o teplé žiarenia a chladné žiarenie.Nejde priamo o to, že by dané žiarenie akokoľvek hrialo alebo chladilo, ale ide primárne o to, ako dané žiarenie celkovo pôsobí práve na ľudskú psychiku. Trebárs keď vyberáte stolové lampy a lampičky k vášmu stolu, tak je dobré zohľadniť to, pri akom svetle sa vám bude lepšie pracovať a aké vám bude vaše oči menej unavovať.

Nebojte sa využiť diódové technológie

Ideme cestou moderných trendov, s čím je samozrejme spojené to, že je dobré zabudnúť na klasické žiarovky, aj na tie, ktoré sú označované ako úsporné. Dnes je hitom diódové technológia, ktorá nadchne hlavne svojou úsporou, rovnako ako nadchne aj svojou životnosťou. Unikátom je aj to, že môže byť použitá nielen v interiéroch, keďže problémom nie je jej využitie aj ako vonkajšie osvetlenie. Ak bývate v rodinnom dome, môže sa hodiť napríklad na osvetlenie priestoru pred vstupnými dverami, rovnako ako sa môže hodiť aj na osvetlenie prístupových ciest, alebo vjazde do garáže.

světla

Kuchyne si žiada viacero svetiel. Jedno by malo byť nad kuchynskou linkou, kde sa pracuje a vytvára lahôdkarská kúzla. Aby nám prsty zostali všetky, je treba voliť veľmi kvalitné žiaru (v bielom studenom nádychu). Dopomoc si môžete tiež žiarivkami pod hornými skrinkami alebo akýmkoľvek iným dodatočným osvetlením. Nad stôl je výbornou voľbou zavesený luster, ktorý sa dá v prípade potreby stiahnuť nižšie. To vás poteší pri vyberaní kostí z kapra na Štedrý večer.