Samsung predstavil bezdrôtovú TV z blízkej budúcnosti

Známy kórejský výrobca elektroniky Samsung prináša na poli s televízormi ďalšiu revolúciu. Okrem vysokého rozlíšenia predviedol zaujímavý patent „napájania“ svojej novej televízie- bez káblov.

televize

Nie je to tak dávno, čo nám Samsung predstavil rozlíšenie 8K, ktoré je v praxi eštelen očakávanou novinkou, no z pohľadu informácií a médií už ide o akúsi samozrejmosť. Kórejský výrobca tak prináša ďalší úder v podobe bezkáblového zapájania. Opisovaný patent vlastne vznikol už pre rokom, no zdá sa, že sa blíži doba, kedy konečne začne chytať reálnu štruktúru.

Špičkový dizajn, spoľahlivé parametre, ale predovšetkým snaha odhaliť a poskytnúť najnovšie technologické funkcie sú zdá sa súčasným cieľom zmienenej spoločnosti, čoho dôkazom sú jej najnovšie prezentované výrobky z kategórie televízorov. Inovácie sa týkajú aj napájania, z tohto pohľadu bol pre televízie Samsung nedávno predstavený transparentný kábel, ktorý by dokázal prenášať energiu spolu so signálom. Každopádne v porovnaní s najnovšie prezentovanou funkciou napájania ide o „zastaraný“ patent aj napriek tomu, že pre mnohých z nás by bol takisto dychberúcou novinkou. Budúcnosť však hovorí jasne- bezdrôtové pripojenie čohokoľvek, vrátane nových televízorov. 

tv

  • Samsung tak vsadí na bezdrôtový princíp, kedy dokonca nebude potrebný bližší kontakt s nabíjacou podložkou (ako v prípade smartfónov). Televízia bude čerpať energiu cez medzeru malých rozmerov, pričom hlavným zdrojom bezdrôtovej energie bude konzola, respektíve „skrinka“ aká bude súčasťou balenia televízie.

Vravíme o veľmi reálnej forme napájania televízorov blízkej budúcnosti s praktickým bezdrôtovým prevedením, ktoré zároveň bude hrať do kariet dizajnu. Vďaka tomuto inovatívnemu princípu čerpania el. energie môže byť dizajn ešte o niečo tenší a elegantnejší, než aký vidíme a poznáme dnes. Takýto štíhlejší dizajn by mal priniesť výhodu predovšetkým k lepšiemu prispôsobeniu sa TV v prípade jej umiestnenia na stenu.