Kŕčové žily a pedikúra – na čo si dať pozor

Kŕčové žily na nohách venasum.com nepredstavujú len estetický, ale najmä vážny zdravotný problém. Mnohí ľudia, ktorí nimi trpia, si však neuvedomujú, na aké všetky oblasti, majú kŕčové žily dopad. Respektíve, čo všetko priamo a negatívne vplýva na varixy. Tak napríklad i obyčajná pedikúra, nemôže byť v prípade týchto osôb, úplne obyčajná. Na prvý pohľad nevinné úkony či drobné ranky, môžu byť totiž fatálne.
Ženské nohy s červenými nechtami nad miskou s vodou a kvetmi
Svoju pedikérku upozornite vopred

Najväčším problémom pri pedikúre a kŕčových žilách je masáž. Pri tomto ochorení dolných končatín sú totiž masáže prísne zakázané. Ak teda navštevujete pedikérku, ktorá nikdy nezabudne na dôkladné premasírovanie chodidiel alebo predkolenia, nezabudnite ju vopred upozorniť na to, aby tieto činnosti vynechala.

Najväčším zdravotným rizikom, ktoré pri kŕčových žilách hrozí, je trombóza. V preklade ide o krvnú zrazeninu, ktorá sa môže kedykoľvek pohnúť a putovať po tele. Kým sa zrazenina nachádza, napríklad, v nohách, nepredstavuje pre človeka vážne riziko. Problém nastane vtedy, ak sa dostane do pľúc alebo do srdca. To už hovoríme o komplikácii, ktorá vás môže stáť i život.
Pri masáži dochádza k prekrveniu daného miesta. No a to môže spôsobiť uvoľnenie tromby. Ak teda chodíte na pedikúru, naozaj dbajte na to, aby ste sa za každú cenu vyhli masírovaniu nôh, a to akejkoľvek ich časti.
Pedikérka v zelenom tričku a zelených rukaviciach ošetruje ľudskú nohu
Pozor na drobné zranenia

Ďalším problémom sú drobné ranky, ktoré pri pedikúre môžu vzniknúť. Na prvý pohľad nevinné zranenie, môže pre ľudí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi, spôsobiť vážne komplikácie. Nejde ani tak o to, že vykrvácate u svojho pedikéra. Znížená zrážanlivosť krvi však stojí i za zhoršeným hojením rán. Rany na nohách sa pritom už samé o sebe hoja o čosi ťažšie. Preto si pri pedikúre dávajte naozaj pozor. To isté platí aj o profesionálovi alebo profesionálke, ktorá sa o vaše nohy stará namiesto vás.