Vysoká škola – áno alebo nie

Má zmysel v dnešnej dobe ešte študovať na vysokej škole ? Túto otázku si možno kladú mnohí z vás. Odpoveď je jednoduchá áno má, záleží ale od toho, čo chcete v živote robiť, či tú školu naozaj potrebujete. Ak nie je to mrhanie času a prostriedkov.
Mnoho mladých skončí vysokú školu a odchádza za prácou do zahraničia, na tom by ešte nebolo nič také strašné, ak by sa v zahraničí vedeli uplatniť v obore. Ale ísť pracovať niekde úplne inde, po tom ako človek skončil päť alebo aj viac rokov vysokej školy je doslova a do písmena nonsens.knihovna.jpg
Buďte dôslední pri výbere školy. Neberte vysokú školu ako čas, kedy si predĺžite obdobie detstva, obdobie bez zodpovednosti. Je to najväčšia hlúposť, ktorú môže v živote spraviť. Čas je cenný využívajte ho.
Chcem ísť do zahraničia, Slovenská republika, je síce môj domov, ale chcem vedieť svet a pracovať v ňom. Je zbytočné ostávať na vysokej škole. Potom treba odísť hneď po strednej von a tak mať viac času na to, vypracovať sa v zahraničí.
Chcem študovať. Ak chcem naozaj študovať, mal by som si dať pozor na to, čo ma naozaj baví, alebo čo som ochotný sa naučiť preto, aby som mal v budúcnosti lepší život. Vysoká škola, nie je len o prednáškach, seminároch a cvikách. Je o spôsobe myslenia. Vysokoškolsky vzdelaný človek, by mal vedieť myslieť analyticky, mal by vedieť pružnejšie reagovať a vedieť pracovať pod stresom.přednáška.jpg
Nuž sme rozhodnutí, chceme študovať. Kam ale na výšku aký odbor ? Dnes je vek technológií, veda a je na vzostupe, hlavne prírodovedecké odbory sa oplatí študovať. Humanitné odbory, žiaľ, aj keď sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie spoločnosti, nie sú adekvátne zaplatené a nie je v nich také uplatnenie, aj napriek tomu, sa k nim hlási veľké množstvo ľudí.
Medicína, je stále odbor, ktorý sa študovať oplatí. IT, všetko čo sa týka informačných technológií ma zmysel.Technické univerzity a vysoké školy majú svoju perspektívnu. Stačí si len vyberať, škôl máme dosť.