Zdravie vlasov a nechtov po domácky

Pokroková medicína rastie tak ako aj znalosti mnohých ľudí v oblasti kozmetických procedúr. Je nutné viacej čítať odborné články a nezaujímať sa o prísľubné vety nenásytných predajcov. Kozmetika je príliš veľký špás, treba s ňou opatrne a nikdy neveriť účinkom, ktoré sa majú dostaviť už o pár dní. Niektoré výroky ekonomiky sú smiešne, iné vážne, a aj tak bez potrebného účelu. Každá žena túži mať svoje vlasy a nechty prirodzene krásne, a preto je nutné venovať im aj určitý kus starostlivosti.

éterické oleje.jpg

Na vlasovú a tiež nechtovú kozmetiku sú odporúčané mnohé prírodné produkty, opäť vyrobené spolu so syntetickými látkami, ktoré by mohli vlasy poškodiť. Keratín je látka bohato obsiahnutá vo vlasoch a nechtoch. Vo vlasoch zabezpečuje hlavne pevnosť, lesk a pružnosť, zatiaľ čo v nechtov spôsobuje lepší rast alebo inak povedané rohovatenie nechtu, ktoré sa postará o stavbu hrubších a zároveň pevnejších väzieb. Keratín býva väčšinou aj hlavnou súčasťou produktov určených na vlasy – vždy je to tam napísané veľkými písmenami, no akosi to nezaberá. Vlasy totiž potrebujú oddych od žehličiek, fénov a lakov na vlasy. Je jasné, že my ženy tieto produkty potrebujeme a na druhú stranu chceme aj prostriedok, ktorý zníži ich negatívny vplyv na krásu vláskov.

dlouhé vlasy.jpg

Na vlasy by sme teda mali používať ochranné masky vyrobené aj v pohodlí domova. Na jednu masku, ktorá musí byť vtieraná do pokožky hlavy aj samotných končekov vlasov, potrebujeme len dve menšie vajíčka, dve lyžice medu a extrakt zo žihľavy (môže byť aj výluh alebo rozsekané drobné lístky). Stačí všetky ingrediencie zmiešať dokopy a naniesť.
Na nechty je obľúbený obyčajný olivový olej pre jeho schopnosť menšej lámavosti nechtov. Stačí olej trochu ohriať a namočiť si do neho prvé články prstov. Nechty sa odvďačia úžasným prirodzeným leskom a potrebnou pevnosťou.