Lacný matrac nemusí byť tou najlepšou voľbou

Dostali ste do schránky leták so super akciou na matrace, za ktoré zaplatíte ani nie päťdesiat eur? Áno takáto ponuka sa http://www.osvobodse.cz/blog/20-jak-moc-se-nechate-ovlivnit môže na prvý pohľad javiť ako neodolateľná. Svoje rozhodnutie však možno prehodnotíte po roku či dvoch, keď vám z vášho super nového matracu ostane sploštený kúsok peny, na ktorej sa nevyspí ani váš pes. Ako to už býva, nie sme dostatočne bohatí na to, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci. No a v prípade matracov, táto stará – známa pravda, platí naozaj doslovne.

Žena s mobilom a šálkou v ruke, ktorá sedí v posteli.jpg

Orientačné ceny matracov vám môžu pomôcť zorientovať sa

Je samozrejme nemožné povedať konkrétnu cenu, za ktorú kúpite kvalitný matrac. Sumy sa odlišujú od daného výrobcu, predajcu, použitých materiálov a ďalších drobností. Ak natrafíte na kúsky v akcii, taktiež nemusí ísť o nekvalitné produkty. Preto si všímajte hlavne to, či ide o matrace s certifikátom. O kvalite vám veľa napovedia aj podrobné informácie o použitých materiáloch. Pomôcť zorientovať sa, vám môžu aj orientačné ceny jednotlivých typov matracov.

  • Studená pena : 200 – 500 EUR
  • Komfort pena : 100 – 300 EUR
  • Pamäťová pena : 200 – 600 EUR
  • Prírodný latex (gumokokos) : 300 – 600 EUR
  • Pružinové matrace Segum: 150 – 400 EUR
  • Taštičkové matrace : 200 – 600 EUR

Žena ležiaca na matraci s čiernou obliečkou.jpg

Prečo nekupovať podozrivo lacné matrace

To, prečo nekupovať až podozrivo lacné matrace, v podstate nie je žiadnym tajomstvom. Hneď potom ako si matrac prinesiete domov, sa vám na ňom bude spať rovnako dobre, ako na drahých ak kvalitných kúskoch. Problémom je však to, že tento stav veľmi dlho nevydrží. Už po pol roku sa na matraci objavia preležané miesta. Verte, že na takejto podložke, sa vám nebude spať ani len náznakom pohodlne. Druhým problémom je aj ich hygienická stránka, ktorá okrem iného i skracuje celkovú životnosť matracu. Ak sa teda necháte zlákať na atraktívne nízku cenu, v konečnom dôsledku môžete veľmi nepekne prerobiť.