Neveriť architektom, to môže byť chyba

Nejaké Žlté Stránky a listové katalógy služieb zostávajú pomaly ale isto zabudnuté, z prostého dôvodu- všetky služby dnes rýchlejšie a prehľadnejšie nájdete cez internet, digitálne. Spolu s potrebnými informáciami, to jest s textom, obrázkami a kontaktom na poskytovateľa. Niekedy sú dôležité práve tie obrázky, prípadne aj videá, napríklad ak sa chcete skontaktovať s nejakým dobrým architektom a chcete si okamžite, hoci zatiaľ nezáväzne prezrieť jeho portfólio, teda štýl jeho projektov. Takúto stránku má aj architek Marek Uhliarik spolu s prehľadnou galériou zhotovených architektonických domov a interiérov.

rodinný dom, exteriér

  • Chcete zrekonštruovať váš interiér, prísť pritom na nejaké dobré nápady a riešenia, alebo dokonca plánuje postaviť rodinný dom od základov? V hľadáčiku vašich záujmov by mali byť práve služby dostupných architektov.

Možno ste typ záujemcu, ktorý si uvedomuje, že aby sa oplatilo do rekonštrukcie či stavby pustiť, mala by byť najskôr istota, že celá snaha dopadne podľa možností dokonale a z plánovaného projektu sa vyťaží maximum. Vtedy zrejme zastávate aj vy názor, že zásah architekta- odborníka je tu kľúčový a jeho kontaktovanie i výber je veľmi dôležitý krok.

plán architekta

Možno však naopak zastávate názor, že všetko chcete spraviť podľa seba a trúfate si ísť do toho so svojou vlastnou predstavivosťou. Neberieme vám to, ale asi uznáte, že tak, ako aj v každom inom odvetví, je pomoc a projekt profesionála väčšou istotou a nielen to. Všímaví a skúsení architekti vám dokážu načrtnúť to, čo teraz asi nevidíte. Prekonzultujú s vami mnohé detaily a pravdepodobne vás prekvapí, na čo všetko ste ešte vo svojich laických predstavách nemysleli. A nie je nič horšie, ako keď v strede stavby alebo rekonštrukcie zistíte, že váš neodborný plán má niekoľko medzier či dokonca chýb. A ešte horší môže byť finálny výsledok, ak sa k nemu vôbec dopracujete.