Robotický vysávač

Klasika
Každá domácnosť potrebuje raz za čas upratať. Základnou metódou je pozametať alebo povysávať. Jednoduchá praktická, ale stereotypná, ba priam zastaralá činnosť. Behať celý deň s metlou v ruke nie je nič zábavné, špina si lieta po miestnosti, na lopatku ju môžete dávať aj stokrát, stále ostane na zemi. Vysávač nám prácu uľahčí, no treba ho dať do zásuvky a behať s ním. To by bola obyčajná podlaha, ale čo s kobercami? Posúvať nábytok, vyťahovať ich, trepať, hľadať špeciálne nástavce na vysávač… Urobiť obrovský poriadok sa inak nedá, no lopotiť sa takto niekoľkokrát do týždňa, môže byť vyčerpávajúce a povedzme si úprimne akí chlapi vedia byť nápomocní. Na rýchle, pokojne aj denné, povysávanie sa musí nájsť niečo menej namáhavé.

vysavač

Moderná doba
Našťastie je dnes moderná doba a tak sa veda zaoberala aj domácimi prácami. Výsledkom sa stal prístroj, ktorý môžeme všeobecne nazvať robotický vysávač. Vďaka nekomplikovanej obsluhe je skvelou náhradou za „klasické“ prostriedky. Jediné čo zatiaľ nedokáže, je vymopovať, ale verím, že nebude trvať dlho a nové, lepšie modely budú schopné upratať celý domov za pár hodín so všetkým, čo k tomu patrí.

Výhody/nevýhody:
+ Tichý, neruší (poteší ak máte malé deti alebo domácich miláčikov)
+ Bez káblov, stačí nabiť
+ Senzory, schopný vyhýbať sa prekážkam = dostane sa takmer všade
+ Veľkosť, zmestí sa do tašky
+ Nemusíte byť pri ňom
Veľkosť zásobníka na pozbieranú špinu (záleží od značky/modelu)
Limitovaný batériou

Kam za vysávačom
Robotický vysávač dnes zoženiete v každom elektro obchode, nakoľko je bežnou súčasťou mnohých domácností aj u nás. Pokiaľ ide o cenu, tak tá sa líši v závislosti od značky a modelu zariadenia, nemusí však nutne platiť, že vyššia cena rovná sa vyššia kvalita! „Luxusnejšie“ značky vám, napríklad, ponúkajú možnosť riadiť váš vysávač prostredníctvom mobilného zariadenia. Malá výhoda oproti „obyčajnejším“ verziám.

moderní vysavač

Najlacnejšie modely zakúpite od 50 do 60 eur a najdrahšie až do sumy 1000 eur. I keď za vás nevytrie podlahu, neumyje okná alebo neodstráni posledný smietok prachu z vlákien koberca, je takýto šikovný okrúhly pomocník vítanou posilou doma. Stačí ho len nabiť a vypustiť na špinu.