Slovenská hviezda spod Vezuvu

Všetkým fanúšikom futbalu, ale predpokladáme, že aj ostatným, ktorí sa o futbal veľmi nezaujímajú, musí byť meno nášho reprezentanta Mareka Hamšíka známe. Ak si neviete vybaviť jeho tvár, určite vám utkvel v pamäti jeho svojský účesu, ktorý k nemu už neodmysliteľne patrí.

míč

11 rokov v meste pod Vezuvom
Marek sa narodil 27. júla 1987 v Banskej Bystrici, je ženatý a narodili sa mu tri deti, dvaja chlapci a najmladšia dcéra Melissa. O jeho talente nikto nepochybuje, keďže futbalu sa venuje už od detstva, jeho kariéra je dosť bohatá. Futbalistom roka sa stal už sedem krát a v roku 2013 bol dokonca vyhlásený za 8. najlepšieho hráča v Európe. Bol členom reprezentačného tímu, ktorý sa zúčastnil Majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike v roku 2010 a takisto Majstrovstiev Európy v roku 2016 vo Francúzsku. Nejaký čas bol aj kapitánom národného tímu Slovenska. Svoje miesto v mužstve si našiel na poste stredopoliara.

Začínal v klube Jupie Podlavice, potom prestúpil do slovenského Slovana Bratislava, odtiaľ jeho kroky smerovali do Brescie v Taliansku, kde zakotvil v roku 2004. V roku 2007 nastal významný prelom v jeho kariére, keď sa upísal talianskemu SSC Neapol, hrajúcemu v Serii A. V tomto klube hraje dodnes a práve tu prežíva svoju najväčšiu slávu v kariére futbalistu. Tu, v meste pod Vezuvom, si užíva popularitu už 11 rokov. Presvedčiť sa o tom môžete, ak Neapol navštívite, s Marekovou popularitou a obľúbenosťou sa stretnete na každom kroku. Neexistuje asi Neapolčan, ktorý by nášho futbalistu nepoznal športový dres, je tu uctievaný skoro ako boh.

Lepší ako Maradona
Pocit je to naozaj neopísateľný, keď sa prejdete po uliciach mesta a z výkladov sa na vás usmievajú jeho podobizne, fotky na tričkách, plagáty, sošky a nekonečné množstvo suvenírov. Niekoľkokrát bol dokonca medzi jedenástimi najlepšími hráčmi Serie A. O jeho talent mali záujem už aj iné kluby sveta, napríklad Chelsea či Atletico Madrid, no Marek zatiaľ odoláva a svojmu Neapolu je verný. To si uvedomujú aj jeho fanúšikovia, čím u nich ešte viac stúpol na cene. Za Neapol už Marek strelil 117 gólov a tým prekonal aj Maradonu len so 115 gólmi. Klub si pod jeho kapitánskou taktovkou vedie naozaj dobre, momentálne bojuje s Juventusom Turín o prvenstvo.

fotbalista

Hráčovi s číslom 17 na drese teda držíme palce, aby sa mu darilo aspoň tak, ako doposiaľ, aby šíril dobré meno Slovenska vo svete športu, pretože je to výborný futbalista a určite si náš obdiv zaslúži.